Obalamy mity dotyczące zdrowego odżywiania się.

Zdrowe odżywianie musi być racjonalne, bazować na sezonowych, pełnowartościowych produktach, pomagają również w utrzymaniu potencji https://kamagra2020.pl/prod_viagra100.html , a oprócz tego w trakcie przygotowywania posiłków należy korzystać z konkretnych metod przygotowywania ich. Jednakże wiele osób nie sięga po właściwe produkty, gdyż uważa, że są one wysokokaloryczne lub niezdrowe, a w rzeczywistości wcale tak nie jest. Zapoznaj się z najbardziej popularnymi mitami dotyczącymi jedzenia. Pierwszy  z nich związany jest z wykluczeniem ziemniaków ze względu na ich wysoką kaloryczność. Uwaga! Ziemniaki nie są kaloryczne, a do tego sycą, a także są bogate w potas, magnez, witaminę C, PP oraz błonnik.

Kaloryczne są dodatki do ziemniaków oraz niewłaściwe metody ich przygotowania. W trakcie zdrowego odżywiania nie sięgamy po frytki, chipsy, ziemniaki podawane z sosami oraz pieczonymi na tłuszczu, gdyż przez swoje chłonące właściwości stanowią istną bombę kaloryczną. Jednym z najbardziej popularnych mitów dotyczących odżywiania się jest czas spożywania ostatniego posiłku, gdzie godzina 18 nie jest warunkiem dobrej figury! Kolacja powinna zostać zjedzona na 2, 3 godziny przed udaniem się do łóżka, tak żeby nie zalegała w żołądku, ale nie można kłaść się całkiem głodnym.

Kolejnym mitem, który należy rozważyć i skorygować jest jedzenie owoców, które niektórzy pragną jeść bez ograniczeń https://ajantapharma.com.pl . Nikt nie będzie negował faktu, że owoce są zdrowe, gdyż są bogactwem cennych składników odżywczych, ale oprócz tego, jak każdy inny produkt zawierają także kalorie. A jako, że są słodkie to także i cukier. Owoce to nie przekąska, którą można raczyć się przez cały dzień, gdyż powinny być one liczone jako posiłek. Jeśli sięgamy po owoce dobrze jest wybierać te, których indeks glikemiczny nie jest zbyt wysoki, a więc jabłka, truskawki, czereśnie, cytrusy oraz brzoskwinie, a tylko od czasu do czasu pozwalać sobie na winogrona oraz banany. Oprócz tego odchudzanie nie wyklucza zjadania czekolady, jednakże nie można spożywać więcej jak dwie kostki ciemnej czekolady z dużą ilością kakao!